Montáž podlahového vytápění

Podlahové vytápění patří mezi nízkoteplotní systémy pracující na principu infračerveného záření. I přes to, že je do těchto systémů dodávána topná voda o maximální teplotě 45 °C a maximální teplota povrchu je 29 °C - 33 °C, jsou tyto systémy schopny zajistit tepelnou pohodu v místnosti.

Požadovaná nízká teplota topné vody je pak důvodem, že jsou oproti radiátorům mnohem úspornější.

Další důležitou výhodou je, že zde dochází k minimálnímu proudění vzduchu, víření a cirkulaci prachu a podlahové vytápění je tak šetrné k našim dýchacím cestám, nemluvě o lepším prostředí pro alergiky.

Standardní systém

Nejrozšířenější způsob montáže podlahového vytápění je pomocí systémových desek do kterých se instalují trubky. Trubky se upevňují pomocí výstupků (špuntů), kterými je již z výroby deska opatřena nebo pomocí lišt nebo sponek na rovnou systémovou desku.

Takto připravený systém se pak zaleje betonem nebo anhydritovou směsí. Vznikne tak pevná deska, jejíž nedílnou součástí je podlahový topný systém.

Nositelem tepla je voda, která obíhá v trubkách. Teplo do sebe akmumuluje deska, která pak vyzařuje tepelnou energii do místnosti. Z desky je pak prostorný sálavý povrch.

Suchý systém podlahového vytápění

V některých objektech mohou být některá omezení v podobě nosnosti stropů nebo nízké stavební výšky, kterou v daném objektu disponujeme pro instalaci podlahového topení. Dále můžete také narazit na problém se záměsovou vodou při míchání betonových směsí, např. u dřevostaveb. V takovém případě se nabízí varianta montáže suchého podlahového systému.

Výhoda tohoto systému spočívá právě v nižší montážní výšce, který je potřeba pro instalaci. Je tak vhodný pro rekonstrukce objektů nebo dřevostavby.

Další výhodou je jeho okamžité použití, kdy není třeba čekat na vyzrání betonových desek, jako u klasického podlahového topení.

Níže pak můžete vidět ukázku montáže suchého podlahového systému, kterou realizovala naše firma a to konkrétně od značky Giacomini.